Wiaty i carporty

W naszej ofercie znajdziesz drewniane konstrukcje: wiaty ogrodowe i garażowe (czyli carporty). Modele przyścienne i wolnostojące są nowoczesne i wykonane z troską o każdy detal. Zapraszamy do sprawdzenia naszych funkcjonalnych i estetycznych projektów.

Wiaty garażowe drewniane – wykonanie i montaż

Każda nowoczesna wiata garażowa naszej firmy jest wyprodukowana ze starannie wyselekcjonowanych materiałów: drewna BSH oraz KVH. BSH, czyli drewno konstrukcyjne klejone, wyróżnia się doskonałą estetyką, wysoką nośnością oraz stabilnością. Podobne właściwości ma suszone drewno iglaste – KVH – które świetnie sprawdza się jako element łączący atrakcyjny wygląd z wytrzymałością na obciążenia i niekorzystne czynniki zewnętrzne. Dbamy również o jakość zadaszeń, które w zależności od wybranej wiaty są wykonane:

  • poliwęglanowe,
  • z gontu,
  • z blachodachówki.

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię konstrukcja przyścienna, czy wolnostojąca, wszystkie projekty wykonujemy z równą precyzją, na bazie ponad 15-letniego doświadczenia w branży budowlanej. Nasze ekipy montażowe korzystają z ubezpieczenia, a realizacja Twojego zlecenia jest powierzana sprawdzonym fachowcom. Montaż całości przebiega bardzo sprawnie, dlatego bardzo szybko zaczynasz korzystać z zamówionej konstrukcji.

Wiata drewniana przyścienna

Oferowane przez nas wiaty drewniane mogą być przyścienne – to doskonały wybór, jeśli chce się oszczędzić przestrzeń w ogrodzie lub układ działki uniemożliwia inne umiejscowienie. Garażowe konstrukcje są trwale łączone z elewacją domu, stanowiąc element optycznie powiększający cały budynek. Mając pewność stabilności nowoczesnej wiaty, możesz parkować auto bezpośrednio obok danej nieruchomości.

Nasze projekty są wykonywane z troską o każdy detal, dlatego stanowią nie tylko praktyczny, alternatywny wybór wobec garażu, ale wręcz naturalną ozdobę przestrzeni. Ponadto przyścienna wiata może być od strony ogrodu porośnięta bluszczem czy winoroślą. Można także rozważyć jej pomalowanie na dowolny kolor. Skontaktuj się z naszym zespołem, aby zlecić zaprojektowanie i wykonanie carportu, który idealnie wkomponuje się w stylistykę Twojego domu i pozwoli dobrze zagospodarować dostępną przestrzeń.

Carporty – czym są?

Carport jest lekką konstrukcją, która może być wolnostojąca albo przyścienna i spełnia funkcję garażu, pozwalając zaparkować samochód pod dachem. W naszej firmie wykonujemy takie lekkie, ale trwałe i stabilne wiaty z wysokojakościowego drewna BSH i KVH. Projekt może uwzględniać konkretne wytyczne stylistyczne, dotyczące między innymi wzornictwa ścianek czy słupów. Możesz też zrezygnować z zabudowy, ograniczając się do ogrodowego zadaszenia. Ten minimalistyczny pomysł cieszy się uznaniem wielu klientów.

Najważniejszy jest wybór formy, która wkomponowuje się w ogród i architekturę na terenie Twojej nieruchomości. Dzięki naszemu doświadczeniu i szerokim możliwościom technicznym dostarczamy drewniane carporty, które w pełni odpowiadają na Twoje funkcjonalne i estetyczne potrzeby. Choć nie są obiektami murowanymi, czyli tradycyjnymi garażami, tak samo dobrze chronią samochody przed opadami atmosferycznymi, zajmując niewiele przestrzeni w przydomowym ogrodzie.

Zalety carportów

Jakie są najważniejsze zalety carportów? Oto one.

  • Nowoczesna wiata garażowa jest konstrukcją wznoszoną na lata – wyselekcjonowane drewno jest wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i doskonale prezentuje się przez 365 dni w roku.
  • Wzniesienie przyściennego lub wolnostojącego carportu jest szybkie i stosunkowo tanie, gwarantując oszczędność w stosunku do tradycyjnych garażów.
  • Ogrodowe konstrukcje wyróżniają się lekką estetyką, wpisując się w minimalistyczne trendy architektoniczne i aranżacyjne.
  • Parkowany pod wiatą samochód jest chroniony przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – opadów deszczu, śniegu czy gradu.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów projektu i realizacji. Możesz mieć pewność, że carport, który zostanie wzniesiony obok Twojego domu lub innego budynku, spełni swoje zadanie i stanie się prawdziwą ozdobą nieruchomości na lata. To dobry i pod wieloma wskazanymi względami opłacalny wybór!